Internet w Holandii bez cenzury

Arkadiusz Meszka    11 maja 2012 | Ostatnia modyfikacja: 11 maja 2012

W Holandii przyjęto prawo Network Neutrality, gwarantujące wszystkim internautom nieograniczony dostęp do sieci.

Nowo wprowadzone prawo nie pozwala operatorom i agencjom rządowym na ograniczanie lub ingerowanie w świadczone usługi. Nie będzie żadnej inwigilacji internautów, żadnej cenzury i blokad.

Operatorzy nie będą mogli korzystać z kontrowersyjnej techniki DPI (Głęboka Inspekcja Pakietów), czyli dogłębnej analizy przesyłanych pakietów danych. W wyniku tego operatorzy nie będą mieli możliwości ograniczania niewygodnych dla siebie transferów danych. Przykład stanowi ruch generowany przez sieci P2P (chociażby torrenty), telewizja internetowa, a także komunikatory VoIP (Skype).

Należałoby tu wspomnieć, że jeszcze nie tak dawno antypirackiej organizacji BREIN udało się wymusić na głównych holenderskich operatorach wprowadzenie blokady na znany serwis The Pirate Bay, blokowany obecnie w kilku innych krajach.

Udostępnij wpis
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...

1 komentarz

  1. Sielankaoo pisze:

    Z jedne strony to dobrze że obywatele nie są inwigilowani, ale z drugiej daje to szerokie pole do popisu oszustom i przestępcom. Jeśli to coś wejdzie w życie, bardzo trudno będzie wytropić wszelkich oszustów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *