5 sposobów radzenia sobie z najczęstszymi wyzwaniami, z jakimi możesz się spotkać, utrzymując stronę projektu online dotyczącego opieki zdrowotnej

Arkadiusz Meszka    24 czerwca 2021 | Ostatnia modyfikacja: 24 czerwca 2021

Założenie strony internetowej to obecnie żaden problem. Można zrobić to w dosłownie kilka minut za relatywnie niewielką kwotę. Problem jednak w tym, że, w zależności od tego, czego ta strona może dotyczyć, pójście po linii najmniejszego oporu może okazać się złym pomysłem. Niektóre branże wiążą się z unikatowymi problemami i trzeba podejść do realizowania projektów internetowych w ich zakresie w zupełnie inny sposób.

Jako przykład można tutaj podać witryny dotyczące opieki zdrowotnej – czyli na przykład apteki internetowe, strony pozwalające zapisać się na wizytę do lekarza, kompendia wiedzy na temat leków czy chorób bądź też blogi z poradami dotyczącymi zdrowia. Poniżej zebraliśmy 5 sposób na radzenie sobie z najczęstszymi wyzwaniami, na jakie można natrafić, prowadząc stronę internetową właśnie na temat opieki zdrowotnej. Zapraszamy!

1. Zadbaj o odpowiednie zabezpieczenie danych, aby nie narażać się na konsekwencje prawne

Obecnie funkcjonują bardzo surowe przepisy w zakresie przechowywania przez strony internetowe jakichkolwiek danych dotyczących ich użytkowników. Można jednak wyróżnić także przepisy bardziej ukierunkowane, związane z określonym typem danych. Wśród informacji, które wymagają szczególnej ochrony, można wyróżnić dane medyczne. Z oczywistych względów informacje dotyczące na przykład stanu zdrowia są bardzo wrażliwe i nie można dopuścić, aby wpadły w niepowołane ręce.

Właściwe zabezpieczenie danych może, ale nie musi być wyzwaniem. Obecnie bowiem łatwo jest znaleźć w sieci dedykowane rozwiązania, których zadaniem jest właśnie ułatwienie życia webmasterom zajmujących się projektami internetowymi dotyczącymi opieki zdrowotnej. Niewłaściwe zabezpieczenie danych medycznych może mieć poważne konsekwencje prawne, więc nie jest to coś, co można ignorować czy potraktować po macoszemu.

Poprzez dedykowane rozwiązania można mieć na myśli na przykład specjalne hostingi dla podmiotów zajmujących się opieką zdrowotną, które przede wszystkim posiadają odpowiednie zabezpieczenia właśnie do bezpiecznego przechowywania danych medycznych. Wyszukanie takich ofert nie jest trudne – wystarczy wpisać właściwe słowa kluczowe w Google.

2. Powierz SEO specjalistom, którzy mają doświadczenie w pozycjonowaniu projektów medycznych

Każdy, kto ma jakieś pojęcie na temat prowadzenia biznesu w sieci (czy ogółem strony internetowej, nawet hobbystycznego bloga), z pewnością zgodzi się, że profesjonalne pozycjonowanie strony internetowej jest obecnie konieczne, aby strona stała się popularna. W przeciwnym wypadku trudno może być osiągnąć wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania Google i co za tym idzie, pozyskać większą ilość nowych użytkowników lub klientów.

Nie da się jednak ukryć, że pozycjonowanie strony internetowej dotyczącej opieki zdrowotnej jest pewnym wyzwaniem. Jeśli ktoś nie wie, o czym mowa, polecamy nasz artykuł na temat tego, na czym polega pozycjonowanie stron internetowych. Zdrowie to ważny temat, dlatego Google surowo podchodzi do oceny stron, które go poruszają i stawia ogromny nacisk na rzetelność, prawdziwość i wysoką jakość zawartych na nich informacji.

W końcu przeglądarka nie może sobie pozwolić na to, aby promować witryny zawierające niebezpieczne, niesprawdzone lub nieprawidłowe informacje na tematy zdrowotne. Mogłoby się to skończyć w opłakany sposób.

Żeby nie popełnić żadnych błędów, które zaważą na popularności witryny i żeby faktycznie osiągnąć sukcesy w jej pozycjonowaniu, warto powierzyć sprawę specjaliście SEO, który ma już doświadczenie w zajmowaniu się projektami internetowymi dotyczącymi właśnie opieki zdrowotnej.

3. Postaw na szybki hosting, aby nie tracić użytkowników

Niezależnie od tego, jaki typ projektu internetowego prowadzisz, czy to dotyczący opieki zdrowotnej, czy innego tematu, wybrany hosting powinien być nie tylko bezpieczny, ale też szybki. Obecnie użytkownicy nie lubią czekać i zbyt długi okres ładowania się strony może bardzo łatwo ich zniechęcić, sprawiając, że po prostu z niej wyjdą.

Im większy popyt na dane produkty i usługi, tym większe wymagania klientów. Przykładowo, prognozuje się, że w 2021 rynek dermokosmetyków w e-sklepach wzrośnie w tempie dwucyfrowym – w związku z tym będą one zapewne szerzej dostępne, ale też klienci ich poszukujący będą mieli wyższe wymagania odnośnie witryn, w których będą one dostępne.

Tylko jaki hosting wybrać, zwłaszcza, jeśli nie ma się dużego pojęcia na ten temat? Warto przede wszystkim kierować się opiniami wykwalifikowanych ekspertów. Nie trzeba daleko szukać, aby je znaleźć – przeczytaj recenzje i opinie o tych narzędziach na tej stronie i znajdź idealną usługę hostingową dla siebie. Pamiętaj przy tym, żeby zwrócić uwagę na to, o czym wspominaliśmy już wcześniej, czyli na zabezpieczenia hostingu.

Najlepiej poszukaj regulacji prawnych dotyczących przechowywania danych medycznych i ogółem prowadzenia stron internetowych powiązanych z tym tematem i sprawdź, które z nich odnoszą się do Ciebie – inne zasady mogą panować w przypadku prywatnych blogów o zdrowym stylu życia, a inne w przypadku aptek internetowych.

4. Dokładnie weryfikuj wszystkie treści, jakie mają znaleźć się na stronie

Właściciele każdego typu stron internetowych powinni oczywiście dbać o to, aby na ich witrynach znajdowały się tylko prawdziwe, wartościowe informacje. Nie da się jednak ukryć, że inną rangę ma popełnienie błędu w artykule dotyczącym zdrowia, a innym w artykule dotyczącym gry komputerowej. Szerząc nieprawdziwe informacje w zakresie opieki zdrowotnej, można nie tylko narazić na szwank swoją reputację, ale też doprowadzić kogoś do poczynienia groźnych dla zdrowia kroków.

Bez wątpienia dla niektórych uniknięcie takiego scenariusza może być wyzwaniem, ale są pewne kroki, które można podjąć, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo jego wystąpienia. Przede wszystkim powinno się dokładnie weryfikować wszystkie treści znajdujące się na stronie, czy to wpisy blogowe, czy opisy produktów lub usług.

Takie elementy często piszą autorzy tekstów, którzy nie mają wykształcenia medycznego i bazują tylko na swoim researchu. Warto, aby treści po nich sprawdzili ludzie, którzy faktycznie posiadają odpowiednią wiedzę i kwalifikacje, aby wypowiadać się na tematy zdrowotne.

5. Prowadź działania marketingowe w nienatarczywy sposób

W pewnych branżach bardziej agresywne taktyki marketingowe mogą się sprawdzić, ale nie będzie to najlepszym wyjściem w przypadku projektów internetowych dotyczących opieki zdrowotnej. Prowadzenie działań marketingowych dla tego typu projektów nie jest łatwe, ponieważ trzeba balansować na bardzo cienkiej linii między nudnym, nieciekawym marketingiem a nieodpowiednimi do powagi branży reklamami.

Cały czas powinno trzymać rękę na pulsie w zakresie nowych zasad i praw. Przykładowo, niedawno można było usłyszeć, że UOKiK chce zakazu sprzedaży wyrobów medycznych poza lokalem firmy. Zmiana ta nie dotyczy handlu w Internecie, a wszelkiego rodzaju pokazów i prezentacji – chodzi nam tutaj o zasygnalizowanie, że wiele może się zmienić w zakresie handlu produktami medycznymi czy oferowania usług związanych z opieką zdrowotną.

Dlatego też, prowadząc projekt internetowy dotyczący tej branży, należy być ostrożnym, prowadzić nienatarczywy marketing i mocno dbać o to, aby działać zawsze w pełni zgodnie z prawem, a także kłaść nacisk na ochronę swojej reputacji.

Udostępnij wpis
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

1 komentarz

  1. Grzegorz Szymański pisze:

    Zabezpieczenie danych – temat rzeka. A bardzo ważny, bo jeśli zrobimy coś źle to się to naprawdę może źle skończyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *